Nové pojetí péče o vlasy v Salonu Petra Měchurová

aktualityKaždá žena by chtěla mít krásné vlasy plné síly, lesku a objemu. A co kdyby bylo možné tohle přání splnit? Stačily by čtyři měsíce, pravidelně docházet se kadeřníkovi a učit se správně o vlasy pečovat. Na konci by na vás čekala odměna – dokonalé vlasy. Věnovala byste jim tuto péči? V Salonu Petra Měchurová věří, že ano.

Nové pojetí péče o vlasy se od běžné liší především komplexním přístupem. Chcete-li proměnit vlasy k dokonalosti, nestačí do salonu docházet jednou za dva tři měsíce, ale je třeba jim věnovat více času a péče. Nové pojetí zahrnuje pravidelné návštěvy zhruba jednou za tři týdny, přičemž každá obsahuje detailní konzultaci nad stavem vlasů, diagnostiku vlasového vlákna a trénink správného přístupu k vlasům.

Podstatou nového pojetí je vytvořit ze správné péče každodenní návyk. I proto jsou jednotlivé návštěvy časově náročnější. Kadeřník, neboli vlasový trenér, stanoví cíl na základě podrobného rozboru životních návyků, domácí péče o vlasy doposud používaných přípravků. Z posledních průzkumů vyplývá, že by vlasům k regeneraci a k celkové změně struktury mohly stačit čtyři měsíce, vše ovšem vychází z detailního prozkoumání vlasů a jejich potřeb, samozřejmě i přístupu klientky k nim. Podle Petry Měchurové se tento postup stane dřív nebo později standardem ve všech prvotřídních salonech.

Petra Měchurová k tomu říká: „Klienti si často neuvědomují, že vlasy jsou živý organismus, který ovlivňuje řada nejen vnějších, ale především vnitřních faktorů, spojených s životním stylem, nemocemi i tím kam směřujeme, například profesně. Tomu všemu je potřeba péči o vlasy přizpůsobit. Nelze říct: »Tento a tento přípravek používejte a bude to OK«, je potřeba vše komplexně kombinovat v závislosti na vývoji kvality vlasu samotného, proto doporučuji kratší intervaly mezi návštěvami salonu. S vlasy se učíme nově pracovat více jako s naší živou součástí a ne jen jako s »materiálem ke zpracování«. Péče znamená cestu, díky které může dojít k absolutní proměně kvality vlasů.“

Už nejde jen o to, jaký šampon či masku byste měli pravidelně používat, ani o obyčejnou diagnostiku. Nyní krása vlasů začíná hlubší konzultací a pokračuje pravidelnými setkáním nad metodami, jak k vlasům přistupovat. Kombinace přítomnosti osobního „vlasového trenéra“ a správné domácí péče dovede klientky k cíli.

Detailní rozpis hlavních návštěv:

1. návštěva – sestavení plánu

(30 minut péče + vlasový obřad)

Nastartování programu pomocí detailní konzultace s „vlasovým trenérem“, který udělá diagnostiku vlasů diagnostickou kamerou. Zhodnotí aktuální stav vlasů a sestaví tréninkový plán s vybranými produkty a doporučeními, jak s vlasy pracovat. Následuje vlasový obřad, kterým se nastartuje nová péče o vlasy.

2. návštěva – kontrola reakcí

(30 minut péče + střih/barva)

Předmětem druhé návštěvy je zhodnocení stavu vlasů a rozpoznání reakcí na změnu přístupu k nim. Na základě tohoto posouzení se s vlasy začne pracovat, pozmění se střih či barva.

3. návštěva – ateliéry stylu

(30 minut péče + ateliéry stylu)

Poslední návštěva zahrnuje mimo klasického zhodnocení stavu vlasů i praktická cvičení, jak se o ně starat, jak s nimi pracovat a jak správně používat pomůcky jako jsou fén, žehlička, kulma i hřeben a kartáč. A také jak vlasy upravovat pro každodenní nošení i speciální příležitosti. Návštěva končí vlasovým obřadem.

Kontaktujte nás

Jméno *
Přijmení *
E-mail *
Telefon
Zpráva
* povinná pole