VDECHNĚTE NOVÝ ŽIVOT STARÝM KOUSKŮM:

DETOX ŠATNÍKU + RECYKLAČNÍ VÝMĚNA OBLEČENÍ

Marks & Spencer spouští 11. dubna druhý ročník, recyklační výměny oblečení „THE CLOTHES EXCHANGE “. Stačí přijít do kterékoliv české prodejny M&S s aspoň jedním kouskem oblečení, který už nechcete nosit. Jako odměnu za jeho vhození do speciálně označeného boxu u pokladny získáte voucher na slevu 150 Kč při příštím nákupu nad 1000 Kč. Recyklační výměna potrvá celý rok, a tak můžete chytře a odpovědně třídit šatník před každou sezónou.

Každý rok na skládkách po celém světě končí desítky milionů tun oblečení, které majitele přestalo bavit. Přitom by se mohlo předat k dalšímu nošení, nebo zpracovat a použít jako materiál na výrobu nových produktů: izolačních materiálů na stavbu, čalounění aut, vložek do bot, vycpaných hraček nebo třeba podložek pod koberce.

Marks & Spencer spolupracuje se společností I:CO (což znamená „I Collect“ – ,,Sbírám“), která se specializuje na recyklaci oblečení v celosvětovém měřítku. Recyklační koloběh společnosti I:CO navíc podporuje charitu – čím více kilogramů oblečení a obuvi se v recyklační výměně nasbírá, tím více peněz obdrží od M&S a I:CO vybraná česká charitativní organizace.

ZODPOVĚDNÉ NAKUPOVÁNÍ ZNAMENÁ…

Řiďte se pravidlem „jeden za jeden“. Není potřeba hned vyklidit celou skříň. Stačí s sebou vzít jeden jediný kousek, když se chystáte pro nový. Vyhnete se hromadění věcí doma, a navíc uděláte správný krok pro životní prostředí. Každé staré džíny, nepadnoucí tričko nebo sepraná podprsenka, které neskončí na skládce, se počítají. A vy za ně navíc získáte slevu na nový přírůstek do šatníku.

MARKSandSPENCER recyklacni box 2

OČISTA ŠATNÍKU V 7 KROCÍCH:

1. NESPĚCHEJTE:

Ujistěte se, že si na očistu vyhradíte dostatek času – ideálně celé odpoledne, abyste nebyla pod tlakem a mohla tak kousky, které si zaslouží putovat dále, vyzkoušet a vybírat v klidu.

2. PRAVIDLO TŘÍ HROMÁDEK:

Všechno musí ven. Vykliďte opravdu celou skříň nebo šatnu a rozdělte oblečení na tři zóny: Věci k recyklaci, kousky, které si chcete nechat, a ty, nad kterými váháte.

3. STOP SENTIMENTU:

Každý má doma pár kousků, které čekají, až se zablýskne na lepší časy – až zhubnete, až budete mít nostalgickou, až se to zase začne nosit… Učiňte čekání přítrž a žijte přítomností! Vyhozený kousek = prostor pro nové prvky garderoby, které vážně unosíte.

4. LHŮTA 6 MĚSÍCŮ:

Nemá smysl schovávat oblečení, ve kterém se necítíte dobře. Při třídění šatníku si vše v klidu vyzkoušejte a zeptejte se sama sebe, jak vám věc doopravdy sedí. Není výsledek perfektní? Pošlete kousek dál. Pokud jste ho neměla na sobě alespoň 6 měsíců, stejně by na něj asi nepřišla řada.

5. MOTIVACE JE POLOVINA ÚSPĚCHU:

Určete cíl, kterého chcete dosáhnout. Můžete například vyhodit 5 nenošených kusů a namísto nich si pořídíte jeden nadčasový, ze kterého se budete dlouho radovat.

6. DOPLŇUJTE CHYTŘE:

Třídění a úklid šatníku vám pomohou si ujasnit, co vám skutečně schází. Mohou to být basic trička, pořádný křivák nebo úzké džíny na každodenní nošení. Vytvořte si seznam, rozpočet a investujte postupně. Chcete-li snadno kombinovat, držte se několika klíčových barev a vybírejte univerzální kousky, které můžete podle nálady oživit výraznými doplňky.

7. SOUSTŘEĎTE SE NA KVALITU:

Využijte očistu jako nový start a poučte se z minulých chyb. Každý módní znalec dobře ví, že kvalita je klíčová. Už nekupujte laciné modely, které stejně po pár nošeních skončí kvůli chatrnému vzhledu na dně skříně. V dlouhodobém horizontu vám vaše peněženka poděkuje.

Kontaktujte nás

Jméno *
Přijmení *
E-mail *
Telefon
Zpráva
* povinná pole