012_HENKEL_1087_com05

Péče o poškozené vlasy

Mechanické namáhání vlasů při česání, negativní působení vysokých teplot při vysoušení a dalších úpravách účesu, vliv UV záření, nebo třeba stres. To jsou jen některé faktory, které se negativně podepisují na stavu našich vlasů. Ty pak bývají suché a lámavé, se sklonem k třepení konečků. Řešením je správná péče i úprava životního stylu.

Rozhodla jste se vzít kvalitu svých vlasů pevně do rukou? Pak začněte s výběrem vhodné pečující vlasové kosmetiky. Speciální produkty pomohou vlasům se rychle vzpamatovat. Dejte si tu práci a prostudujte složení přípravků, nebo si nechte poradit v salonu. Každopádně by měly vyživující přípravky obsahovat keratiny a ceramidy. Tedy látky, které jsou přirozenou součástí vlasů a dokážou posílit vlasová vlákna a zabránit jejich dalšímu lámání a třepení konečků. Nezapomínejte po umytí používat kondicionéry pro poškozené vlasy. Ty uzavřou vlas po použití šamponu a ochrání jej před dalším poškozováním.

Chce to kapku oleje

Řeč je o speciálních vlasových olejích, které vlasy nezatíží a nepromění je ve zplihlé myší ocásky. Tyto přípravky obsahují mikroskopické kapky oleje, které v kombinaci s polymery povrch vlasů uhladí a dodají účesu bohatý lesk a plnější vzhled. Olej se aplikuje do suchých vlasů, a pokud je nechcete následně oplachovat, použijte jen dvě tři kapky. Do vlnitých vlasů se olej vmasíruje po celé délce, rovné vlasy se jen svrchu a na konečcích pohladí dlaněmi, ošetření kořínků se vynechává. Můžete také zkusit přidat jednoduše pár kapek přípravku ke svému šamponu, nebo vpracujte olej do konečků ještě vlhkých vlasů. Tak zůstanou krásně poddajné a zářivé.

Opatrně se stylingem

Jestliže jsou vaše vlasy poškozené, zkuste na nějakou dobu zapomenout na jejich pevné stahování gumičkami s kovovými prvky, protože ty mohou způsobit další poškození vlasových vláken. Poničeným pramenům dopřejte trochu volnosti. Pokud je máte delší a chcete vypadat stále upraveně, vsaďte na volné drdoly, nebo zapletené „rozcuchané“ copy. Po umytí pečujícím šamponem a kondicionérem je už nevysoušejte a ještě vlhké zapleťte. Umožníte tak regeneračním látkám, aby působily na vlasové vlákno mnohem delší dobu. Účesy však příliš neutahujte, tak předejdete dalšímu poškozování vlasů.

Nasaďte masku

Alespoň jednou týdně si udělejte čas a své vlasy pohýčkejte výživnou maskou. Můžete vybírat z hutných krémových vyživujících produktů. Nanášejí se na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Pro zvýšení účinků se doporučuje zabalit vlasy ještě do ručníku a nechat alespoň 10 minut působit. Potom je třeba je důkladně opláchnout. To je velmi důležité, protože zbytky přípravků by způsobily totální zplihnutí účesu. Odlehčenou variantou jsou expresní minutové masky. Vyznačují se rychlým působením, takže se hodí ve chvíli, kdy nemáte moc času a vaše vlasy přitom volají o pomoc. Jsou k dostání většinou ve spreji, nebo v tekuté formě a z vlasů se neoplachují. Vybírejte vždy podle svého typu vlasů. Například produkty s arganovým, či makadamovým olejem se hodí pro vlasy s roztřepenými konečky, panthenol a olej z jader meruněk se hodí pro vlasy barvené.

Stravovací plán pro vlasy

Použití pečující kosmetiky je základ, ale myslete také na regeneraci „zevnitř“. Dopřejte svým vlasům i pořádnou porci vitaminů a proteinů, a to ve formě stravy. Do jídelníčku zařaďte vejce, ořechy a sýry. Vitamin B5 je přítomen například v nerafinované přírodní rýži, fazolích a celozrnných výrobcích. Vitaminy a minerály posilují kořínky vlasů. Důležitý je zejména biotin, zinek, železo a kyselina listová. Dopřejte si proto ovoce, ryby, drůbež, listovou zeleninu, mléko, sóju a celozrnné výrobky.

 

Kontaktujte nás

Jméno *
Přijmení *
E-mail *
Telefon
Zpráva
* povinná pole